Menu

Ważne strony

Newsletter

Newsletter

Nawigacja

Aktualności

Podwójne święto w Osuchowie

   26 września był wyjątkowym dniem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie. Tego dnia, już od samego rana zaczęły się przygotowania do święta Patrona. Już 8 lat szkoła nosi imię wspaniałego człowieka, jakim był ks. Marian Lipski.  Obchody zaczęły się przemarszem wszystkich uczniów wraz z nauczycielami na Mszę Świętą odprawioną w intencji Patrona Szkoły.

Po uroczystości kościelnej wszyscy uczniowie uczestniczyli w apelu, zorganizowanym przez uczniów klasy 7 pod opieką pani Elżbiety Olborskiej. Dyrektor szkoły pani Urszula Gowin, również zabrała głos, opowiadając wzruszającą historię dotyczącą życia ks. kan. Mariana Lipskiego. Następnie wszyscy uczniowie w podniosłej atmosferze odśpiewali hymn szkoły.

Po skończonych uroczystościach dotyczących Dnia Patrona odbyła się druga część spotkania, a mianowicie uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka nowo przybyłych dzieci do Oddziału Przedszkolnego. Pod czujnym okiem wychowawczyni pani Anety Piaseckiej sześcioro dzieci wstąpiło, już oficjalnie w progi przedszkola. Dzieci wraz z rodzicami ślubowały i przyrzekały, jak być dobrym przedszkolakiem. Po ślubowaniu dzieci ustawiły się przed „Bramą Przedszkola” i pojedynczo podchodziły do pani Dyrektor, która pasowała każde dziecko specjalnym ołówkiem.

Wszystkie przedszkolaki, bardzo szczęśliwe ustawiły się wraz z rodzicami do pamiątkowego zdjęcia. Po skończonym apelu każda klasa odwiedziła świetlicę szkolną, gdzie zorganizowana była wata cukrowa i popcorn. Ponadto dzieci z Odziały Przedszkolnego w świątecznym nastroju zostały zaproszone na poczęstunek do klasy przedszkolnej, gdzie oprócz słodkości czekały na nich wcześniej przygotowane animacje.

Z pewnością ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i nauczycieli.

  • autor: A. Piasecka, data: 2019-10-02
  • P1000061
  • P1000063
  • P1000018
  • P1000023
  • P1000049

« wstecz

Odnośniki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie
ul. Szkolna 1
96-323 Osuchów

tel/fax.: 46-857-44-71
e-mail: zsposuchow@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu

Stopka