Menu

Ważne strony

Newsletter

Newsletter

Nawigacja

Aktualności

Oddział Przedszkolny z Osuchowa z wizytą w Sadach Klemensa

  6 czerwca Odział Przedszkolny z Osuchowa wybrał się na całodniową wycieczkę do Eko Parku „Sady Klemensa” w Podskarbicach Szlacheckich. Dzieci i wychowawczyni Pani Aneta Piasecka wraz z pomocą przedszkolną Panią Jolantą Strojek były zachwycone różnorodnymi atrakcjami Parku.

            Przewodniczką przypisaną do naszej grupy była Pani Kasia, animatorka, która krok po kroku pokazywała wszystkim najciekawsze zakątki „Sadów Klemensa”. Dzieci zaczęły od „Kulkowni”, w której mgły biegać po labiryntach, gdzie odszukiwały ukryte kulki. Kolejną atrakcją były wielkie trampoliny. Świetnym rozwiązanie okazały się również leżaki przy każdej atrakcji. Wszystkie zmęczone zabawą dzieci mogły odpocząć i zrelaksować się w cieniu drzew. Po trampolinach ruszyliśmy w stronę „Toru przeszkód”, gdzie wszyscy musieli wykazać się nie lada sprawnościami. Następną relaksującą atrakcją była gigantyczna poduszka, na której można było zarówno leżeć jak i skakać.

            Niedługo potem nasza animatorka zaprosiła dzieci na warsztaty edukacyjne o tematyce przyrodniczej „Rozwój roślin”. Pani Kasia opowiedziała dzieciom jak z małego nasionka powstaje ogromne drzewo. Każde z dzieci mogło również zasadzić własną roślinkę, którą zabrało do domu. Odbyły się też tańce i śpiewy oraz zabawy z chustą animacyjną.
W odprężenia i relaksu dzieci odwiedziły kolejną atrakcje zwaną „Strefa leżakowania”. Dzieci w raz z paniami mogły zrelaksować się w leżakach lub na huśtawkach.

            W porze obiadowej Pani przewodniczka zaserwowała wszystkim pyszne kiełbaski z grilla oraz w ramach deseru wyśmienite lody. Dzieciom wszystko bardzo smakowało. Po poobiednim odpoczynku cała grupa udała się na kolejne atrakcje, które czekały jeszcze w „Sadach Klemensa”. Wzbudzająca ogromne emocje przejażdżka ciuchcią, chyba podobała się najbardziej naszym milusińskim, choć „Brzozowy labirynt” również wzbudził wiele radości. Kolejna atrakcja wprowadziła naszych przedszkolaków w bardziej poważny klimat. „Strachowisko” jednak nie było takie straszne jak by się mogło wydawać. Owszem było kilka strachów, ale na szczęście nie upodobali sobie nikogo z naszego przedszkola.

            Dzieci mogły również korzystać z „Pola arbuzowego” i pięknej plaży. Na zakończenie bardzo aktywnego pobytu przedszkolaki zawitały do „Klemensowej Spiżarni”, gdzie mogły skakać na dmuchanych placach zabaw do woli. Pani Kasia rozdała wszystkim uczestnikom wycieczki pamiątkowe dyplomy i serdecznie zaprosiła na ponowne spotkanie.

            Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością na długo ta wycieczka zostanie zapamiętana przez naszych przedszkolaków.

  • autor: Aneta Piasecka, data: 2019-06-13
  • 20190606_130949
  • 20190606_113335

« wstecz

Odnośniki

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie
ul. Szkolna 1
96-323 Osuchów

tel/fax.: 46-857-44-71
e-mail: zsposuchow@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu

Stopka